0542 358 68 08
Cep Telefonu
0212 6541855
İstanbul Avrupa
0216 6803686
İstanbul Anadolu
Bize Ulaşın

SIKÇA SORULAR SORULAR

 
 • Sıvı ilaçlamalarda açıkta gıda bırakılmamalı, mutfakta bulunan tencere, tabak vs gibi eşyalarınızın toplanıp üzerlerinin kapatılması veya kullanılmadan önce yıkanması gerekir. Sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulama şekli havalı pompa veya el motoru ile yapılır. Kokulu ilaçlama yapılırken ilaçlama yapılan yerin kapı, pencerelerinin kapalı olması gerekir. Uygulamadan sonra ilaçlama yapılan yerin birkaç saat kapalı tutulması gerekir. İlaçlama yapılan yerin en az yarım saat havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise böyle bir uygulamaya gerek yoktur ve ilaçlama yapılan yeri terk etmenize gerek yoktur.
  JEL uygulamalarda mekanınızı terk etmeye gerek yoktur herhangi bir hazırlığa gerek yoktur.
 • Kokulu ilaçlama sonrası mekanınızı havalandırdıktan sonra gözle görülebilir yerlerde ıslak temizlik yapabilirsiniz.Görülmeyen yerlerde (koltuk altları, dolap içleri,buzdolabı arkası vb) ise 15 gün sonra ıslak temizlik yapabilirsiniz. Genel temizliğin 15 gün sonra yapılmasının nedeni ise yumurtalardan çıkacak haşereler için ilacın kalıcılığını sağlamaktır.
  Jel uygulamasında ise ilaçlama sonrası herhangi bir temizlik yapılmasına gerek yoktur.

 • Kokulu ilaçlama tüm haşere (böcek) türleri (tahta kurusu, bit, pire, güve, hamam böcekleri, kalorifer böcekleri, akrep, karınca, tespih böceği, akarlar, kulağa kaçan, fare, sıçan, çıyan, örümcek, kertenkele tahtakuruları, tahta kurdu, sinek, sivri sinek, vb) üzerinde etkilidir.
  Jel ilaçlama ise hamam böceği, kalorifer böceği oryantal hamam böceği, amerikan hamam böceği, kara Fatma, vb gibi haşereler üzerinde etkilidir.

 • Diğer ilaçlama yöntemlerinde yapılması gereken ön hazırlıkların jel ilaçlama için yapılması gerekmez.
  Hasta, yaşlı ve çocukların bulunduğu ortamlarda jel ilaçlama güvenle yapılabilir.
  Jel ilaçlama günün her saatinde, günlük işlerinizi aksatmadan uygulanabilir.

 • Kokulu olarak yapılan ilaçlamalarda mekanınızı birkaç saat terk etmeniz gerekiyor. Kokusuz olarak yapılan böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere ilaçlamalarında mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Uygulama esnasında ve uygulama sonrasında mekanınızı kullanabilirsiniz.
  Jel ilaçlama uygulamasında ilaçlama yapılan yerin terk edilmesi gerekmez. İlaçlama sırasında servis ekibimizin yanında bulunabilirsiniz.

 • Evet. İlaçlama sonrasında servis sorumlusu tarafından ilaç uygulama yapılan alanlara ne tür ilaçlar kullanıldığı,kullanılan bu ilaçların miktarlarını ve ekipmanların adlarına ilişkin ayrıntıları içeren servis sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu verilecektir. Herhangi bir şey sormak istediğiniz taktirde şirketimizi arayarak her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

 • Kokulu ilaçlamalarda insan veya evcil hayvanlar ilaçlama yapılan yerde duramaz ancak bitkilere zararı olamaz, kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama da size, bitkilerinize ve evcil hayvanlarınıza zarar vermez. Kokulu uygulamalarda evcil hayvanlarınızın 2 veya 3 saat kadar dışarıya çıkartılması gereklidir.
  Dışarı çıkartılması mümkün olmayan vs. mekanınız da akvaryumunuz varsa uygulamadan önce akvaryum hava almayacak şekilde bantlanmalıdır ve üstüne ıslak havlu serilmelidir.
  Eğer bahçenize sıvı ilaçlama yapılmışsa, sadece bu sıvı ilaç kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınızı alandan uzak tutmanız yeterlidir.

 • Bazen kısa süre için görülebilir bunun nedeni her bir böceğin etkilenmesi için önce yeterli miktarda insektisit (ilaç) kullanılması gerekmektedir. Deri ve gerekirse ağız yolu ile de tüketmesi gerekmektedir.
  Bazen uygulamadan sonra çok haşere görebilirsiniz çünkü insektisite maruz kalan haşerelerin sinir sistemleri etkilendiği için insektisit kalıntısından uzaklaşıyor olacaklardır.
  Ayrıca kullanılan insektisitler ani etkiden çok kalıcı etki gösterebilmesi ve haşerelerin insektisitlerin yuvalarına taşıyabilmelerine yöneliktir.

 • Servis saatinde değişiklik yapmak istemeniz durumunda GARANTİ İLAÇLAMA ŞİRKETİNİ arayarak istediğiniz tarih ve saati bildirebilirsiniz. Böcek ilaçlama ciddi bir iştir, profesyonellik gerektirir. Böcek ilaçlama işini yapan her firma işinin ehli değildir. İlaçlama yaptıracağınız firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat ediniz. Neden haşere ilaçlaması yaptırmak gerekir? Haşereler ve fareler birçok hastalığın taşıyıcısıdır, birçok haşere türü çok çabuk ürer çoğalır. Örneğin hamam böceği, kalorifer böceği, pire, tahtakurusu, akrep, karınca, kene, kara Fatma, bit, gibi haşereler çok çabuk ürer çoğalır.

 • Evet haşereler çoğalmadan ilaçlama yaptırmak daha mantıklıdır.

 • Böcek ilaçlama yapılırken kesinlikle evi terk etmeye gerek yoktur.

 • Hayır haşerenin cinsine göre ilaçlar değişir ama bazı ilaçlar birçok haşere için etkili olur.

 • Fare ilaçlaması farklı böcek ilaçlaması farklıdır. Fare için genelde yemleme sistemi uygulanır, böcek için sıvı püskürtmeli sistem uygulanır.

 • Jel ilaç şırınga içinde krem şeklinde bir ilaç türüdür, hamam böceği ve hamam böceği türü olan kalorifer böceği, kara Fatma, kakalak, alman hamam böceği gibi haşereler için etkilidir.

 • Fare istasyonu: fare ilacını evcil hayvanlardan, çocuklardan, yağmurdan koruyan plastik kutucuktur.

 • Böcek ilaçlama profesyonellik gerektiren iştir kendiniz ilaçlama yapmanız hem sağlığınız hem sonuç alınması bakımından doğru olmaz.

 • Baştaki bit için eczanede başa saça sürülmesi için özel ilaçlar vardır o ilaçlardan almanız gerekir, ayrıca evinizi de aynı esnada ilaçlatmanız gerekir.

 • En az yılda bir ilaçlatmanız gerekir.

 • Böcek ilaçlamasından sonra hemen evinize ya da mekânınıza ıslak temizlik yapmamalısınız aksi takdirde ilacın etkisi kalmaz.
 • Böceklerin birçok türü önüne geleni yer insan yiyeceklerinin artıklarını, meyve, sebze akla gelen her şeyi yerler.
 • Kan emen haşereler tahtakurusu, kene, pire, bit, sivrisinek gibi haşerelerdir.
 • Pire ısırığı insanın teninde kızarıklık, kaşıntı, alerji yapar.
 • Böcekler insanlara birçok yönden zarar verirler, birçok türde hastalık taşıyıcısı olurlar, insana görüntülerinden dolayı tiksinti verirler.
 • Akrep soktuğunda akrebin soktuğu yer temiz bir kesici aletle kesilir jilet yada bıçak gibi akrebin zehri dışarı akıtılması sağlanır ve akrebin soktuğu bölge bir bezle sıkı bir şekilde sarılarak en yakın doktora baş vurmak gerekir.
 • Akrep soktuğunda akrebin soktuğu yer temiz bir kesici aletle kesilir jilet yada bıçak gibi akrebin zehri dışarı akıtılması sağlanır ve akrebin soktuğu bölge bir bezle sıkı bir şekilde sarılarak en yakın doktora baş vurmak gerekir.
 • Evet her semte 7/24 hizmetimiz var her semt için fiyatlarımız aynıdır ve ekonomiktir.
 • Toplu ilaçlamalarda % 50 ye varan indirimler uygulanır.
 • Farenin zararları çoktur örneğin birçok hastalığın taşıyıcısıdır, fare insan yiyeceklerini yer ve mikrop bulaştırır. Fare insan uyurken insanı kemirir ve farenin şöyle bir özelliği vardır insanı kemirirken üfleyerek uyuşturucu etkisi oluşturur insanın vücudunun bir kısmının kemirilerek yok edilmesine rağmen insan bir şey hissedemez ta ki uyanana kadar.