Böcek ilaçlama Servisi

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın.

  • Decrease
  • Increase
  • Show Icons

Toz Piresi İlaçlama

Toz pireleri ebat olarak bir gazete yazısındaki nokta işaretinin neredeyse yarısı kadar büyüklükte olan ve yaklaşık olarak üç dört ay yaşayan canlılardır. Akarlar dökülmüş olan insan derisi, polenler, bitkilerin lifleri ve de ölmüş olan akarlardan geriye kalanlarla beslenirler. Toz piresi ilaçlama, akar ilaçlama mutlaka özel ekipmanlar kullanılarak havadaki toz oluşumunu engelleyerek yapılmalıdır.

Toz pireleri topladıkları besinleri bir gün içerisinde yaklaşık olarak yirmi adet gübre topu haline getirerek etrafa bırakırlar. Bu toplar çok özel bir film tabakası ile kaplıdır ve içirisinde çok güçlü enzimler aracılığı ile sindirilebilen besinler bulunur. Akarlar kendi oluşturdukları bu gübre topları aracılığı ile beslenir. Toz piresi ilaçlama yapmanın asıl amacı ise bu toplarının evimiz içerisinde hava yolu ile dağılması ve insanlar tarafından solunmasını engellemektir.

SAĞLIMIZA ZARARLARI

Genetik olarak alerjik rahatsızlıkların görüldüğü ailelerde akarlara karşı aşırı duyarlılık oluşabilmektedir. Alerjik astım, egzema saman nezlesi akarlara karşı alerjik duyarlılıklar sonucunda sıklıkla görülmektedir. Bir insan vücudu üzerinde milyonlarca toz piresi yaşamaktadır. Evimizde en fazla halı, yatak, koltuk üzerlerinde bulunur. Beş yıl boyunca evimizde kullanılan bir yatakta on milyon kadar toz piresi yaşadığı sanılmaktadır. İnsan sağlığı açısından çok büyük tehlike oluşturdukları için toz piresi ilaçlama mutlaka düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Toz piresi ile mücadele eder iken pulvarizatörler aracılığı ile buharlama yöntemi kullanılarak kalıcı ve garantili çözümlere ulaşmak mümkündür. Firmamız akar ilaçlama ve dezenfeksiyon konularında hizmet vermekte olup ayrıntılı bil almak için lütfen bizi arayınız.

Bir Önceki ilaçlama Makalemiz Olan Hamam Böceği İlaçlama Başlıklı Böcek ve Haşere ilaçlama Makalemizde alman hamam böceği, amerikan hamam böceği ve en etkili hamam böceği ilacı Hakkında Bilgiler Verilmektedir.

 

Leave a Comment

© 1996 - 2016 Çare Grup İlaçlama

Çare ilaçlama

Çare Grup Böcek Ve Haşere ilaçlama Servisi
Böcek ilaçlama Şirketi